Surenkami angarai – sprendimas šventėms

 

Prireikus vietos trumpalaikiam ar ilgalaikiam daiktų sandėliavimui, renginiui bei kitam stogo reikalaujančiam įvykiui dažnai imame svarstyti apie patalpų nuomą. Tuomet kyla daug klausimų: ar verta nuomoti pastatą ar tik jo dalį; kur rasti tinkamo ploto pastatą, kuris būtų lengvai pasiekiamas ir pan. Netgi radus puikų variantą, jo patrauklumas gali sumažėti dėl nepatogaus vietos pasiekimo ar nepriimtinos aplinkos. Šiandien rinkoje galima rasti ir patalpų nuomos alternatyvų, kurios suteiktų pasirinkimo laisvę, pavyzdžiui, surenkami angarai.

Vieta

Surenkami angarai nereikalauja ypatingų vietos sąlygų. Čia svarbu tik užtektinai lygus ir tvirtas žemės paviršius konstrukcijos sumontavimui. Būtent todėl tentinis angaras gali būti statomas ten, kur vyks šventė ar arti namų, dirbamųjų laukų, kur bus patogu sandėliuoti produktus ar prekes. Žinoma, taip pat svarbu atkreipti dėmesį į aplink esančius pastatus, medžius ar vandens telkinius ir angaro bei vietos plotą – didesni surenkami angarai reikalauja daugiau erdvės, o tai padės užtikrinti žmonių ir sandėliuojamų daiktų saugumą.

Laikas

Žinoma, nuomuodami jau esantį pastatą galėsite jame dirbti ar rengti šventę bemaž tuojau pat, tačiau visada išlieka galimybė, kad jums bus nepriimtina pastato vieta ar interjeras. Todėl sutaupomas laikas tikrai nėra nuomuojamų pastatų privalumas. Taip pat pastatas gali būti jau išnuomotas. Dar blogiau jei po paskutiniųjų nuomininkų teks laukti pastato paruošimo ar neturėsite laiko tinkamai palikti pastatą, nes būsite suvaržyti laiko limitų. Nors surenkami angarai pareikalauja laiko, jie gali būti paruošti naudojimui vos per kelias dienas. Jų surinkimui net neprireiks samdyti darbuotojų, nes šį procesą be vargo galėsite atlikti patys.

Kaina

Tentiniai surenkami angarai kainuoja įvairiai, o jų kaina priklauso nuo poreikių. Šventei gali prireikti kiek didesnio, tačiau nebūtinai  labai storo tento surenkamo angaro. Tačiau žemės ūkio produktų sandėliavimui galima panaudoti kiek mažesnį, bet storo tento angarą. Taip pat surenkamo angaro kaina priklausys ir nuo to, kiek laiko jis bus naudojamas. Ilgesniam naudojimui protingiau yra pirkti angarą, tačiau jeigu tentinio angaro reikia trumpam, „Euroangarai“ gali pasiūlyti surenkamų angarų nuomą, kuri gali tapti pigesne alternatyva. Bet kokiu atveju, tentinis angaras tikrai drastiškai nesuplonins piniginės ir užtikrins aukštą kokybę.

Kaip išsirinkti angarą?

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis tentinį angarą:

 1. Vartų kiekį ir dydį;
 2. Tento storį ir tento įtempimo sistemą;
 3. Metalinės konstrukcijos rėmo storį, tarpus tarp rėmų;
 4. Tvirtinimų į žemę kiekį ir ilgį;
 5. Kitų klientų atsiliepimus.

Rinkoje esančių angarų palyginimas

Kaip žinia, rinkoje yra labai didelė angarų pasiūla: tentiniai ir metaliniai, medinės konstrukcijos, pripučiami. Daugelis žmonių klysta pasirinkdami ir tam yra priežasčių – kiekvienas pardavėjas giria savo produktus. Kaip ir visą laiką, tiesa būna kažkur tais per vidurį.

Pavyzdžiui: angarai su metalinėmis sienomis priimami kaip saugesni ir patvaresni, lyginant su tentiniais, ir iš dalies tai yra tiesa. Tačiau, kartais yra naudojama skarda, kurios storis 0,2 – 0,3 mm. Tai negalima priimti kaip rimtą apsaugą Jūsų turtui, čia tas pats, kaip apvynioti jį su stora folija. Kaip sakoma: visos spynos yra vienodos, skiriasi tik įrankiai, tad geriausias būdas išvengti vagysčių – signalizacija arba apsauga.

Skaityti toliau

Tentinių angarų priežiūra

Rekomenduojama kartą į metus arba pagal asmeninius poreikius dažniau patikrinti:

 • metalinę angaro konstrukciją – įsitikinti, ar visi varžtai ir jungiamosios dalys yra gerai priveržtos, neatsipalaidavusios;
 • tento būklė – apžiūrėti ir įsitikinti, kad tentas nėra pažeistas kintančių oro sąlygų ar pašalinių veiksnių. Taip pat būtina atkreipti dėmesį ar tentas nėra atsipalaidavęs ir tebėra gerai įsitempęs;
 • sniego apkrova – žiemos sezonu svarbu neuždelsti ir pašalinti susikaupusį sniegą. Matydami sniego sankaupas, švelniai kilstelėkite angaro tentą iš vidaus su šluota ar šepečiu (nenaudokite aštrių ar tentą galinčių pažeisti daiktų!);
 • tento sutvirtinimo virvės – įsitikinkite, kad tentą prie metalinės konstrukcijos laikančios virvės yra tinkamai priveržtos ir išlaiko tento įtempimą.

Angaro vėdinimas

Tai procesas, kai iš patalpų pašalinamas panaudotas oras ir pakeičiamas šviežiu lauko oru. Šio proceso metu, jeigu yra poreikis ar būtinybė, oras gali būti filtruojamas, pašildomas ar atvėsinamas, sudrėkinamas ar išsausinamas. Toks oro kaitos procesas uždaroje erdvėje užtikrina:

 • O2 ore papildymą,
 • CO2 koncentracijos sumažinimą,
 • vandens garų pertekliaus pašalinimą,
 • oro teršalų pašalinimą.

Skaityti toliau